Alabalık Yağı Kremi Ürün Görseli

Doğanın En İyi Doğal Ağrı Kesicileri

Acın var mı? Aşırı ağrı kesici hastalara veya doktorunuz tarafından reçete edilen ağır ilaç vuruşlarına bile ulaşmak zorunda değilsiniz; Doğanın bolluğunda sizi bekleyen yüzlerce doğal ağrı kesici var. Artrit ağrısından baş ağrısına ve yanıklara kadar her şeyi hafifletmek için bitkilere ve bitkilere güvenebilirsiniz – daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Birçok ilaç ağrı kesici ilaçları, etkili ve zaman zaman yararlı olsa da, düpedüz tehlikeli olabilir, ancak ağrı sorununuz için başka bir çözüm var. “Neredeyse her zaman, ilaçları hile yaparken bulabilirsek, aynı işi yapan bir bitki bulabiliriz – ve bunu daha güvenli bir şekilde yaparız” diyor, Green Pharmacy Guide of Healing Foods’ın yazarı olan botanikçi James A. Duke . Alabalık Yağı Kremi Kullanıcı Yorumları sayfasında da sıkça sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağız.

The Chronic Pain Solution’ın yazarı James N. Dillard, diyor ki:

“İlaçları ne kadar iyi reçete ederseniz edin, kronik hastalıklar tamamen rahatlamıyor. Bu muazzam bir problem ve tıbbi topluluk bunu çözmekte kötü bir iş yapıyor. ”

Yine de başka bir şey yapmadan önce, ‘vücudun ağrı sistemini bozan abur cuburdan’ vazgeçmelisin. Son derece rafine gıdalar, şekerler ve rafine edilmiş karbonhidratlardan oluşan modern Batı diyeti, meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, vb. Içermezken, diğer non-ilaç ilaçlarının ağrının durmasını engelleyecektir.

Bunu yaptıktan sonra , gerçekten teslim olan birçok bitkiye dönebilirsiniz . Ayrıca analjezik özelliklere sahip ağrılar için 60’tan fazla farklı temel yağ vardır. Analjezik, bir maddenin ağrıyı hafifletmek veya azaltmak için gösterdiği anlamına gelir. Pek çok bitki ağrı giderici özelliklere sahiptir.

İşte sadece birkaç doğal ağrı kesici.

15 Doğal Ağrı Killer

1., 2. ve 3. Zencefil, Zerdeçal ve Kutsal Fesleğen – Otların bu seti Ayurvedik tıbbında bir tür trinity oluşturur. Hepsi antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Zerdeçal (bir köri bileşeni) Indianapolis’teki Metodist Araştırma Enstitüsü’ne göre romatoid artrit ve sedef hastalığı gibi enflamatuar rahatsızlıkları hafifleten kurkumenler içerir. The Chronic Pain Solution’ın yazarı James Dillard, “Her bitki kendi bilimsel veri tabanına sahiptir” diyor .

4. Şeytan Pençesi ( Harpagophytum procumbens ) – Bu uğursuz sondaj otu, aslında birçok sağlık sorununu tedavi etmek için harikadır, aralarında karaciğer problemleri ve kalp yanıkları vardır. Ayrıca anti-inflamatuar etkileri vardır ve artrit, baş ağrısı ve bel sırt ağrısı rahatsızlığı azaltabilir. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi , Şeytan Pençesi ile Osteoartriti tedavi etmekte büyük başarı kazanan birkaç çalışma yayınladı . Alabalık Yağı Kremi Yorumları arasında da değinilmektedir.

5. Huş Ağacı ( Betula Lenta ) – Huş ağacından gelen yapraklar, kortizon, endokrin bozuklukları, artrit, lupus, deri hastalığı, otoimmün bozukluklar ve daha fazlasını tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaç gibidir . Birch yapraklarında bulunan bir ana kimyasal bileşik , aspirinde kullanılan salisilik aside benzer şekilde metil salisilattır. Anti-spazmodik, analjezik, büzücü, antifungal, diüretik, detoksifiye edici, cilde oksidatif hasarı azaltır (kırışıklıkları durdurur) ve dolaşımını artırır. Aynı zamanda vücutta enzimatik sekresyonları teşvik eder. Şimdiye kadar kullanılan ilk güçlü ağrı kesicilerden biridir.

6. Wintergreen Essential Oil – Aynı zamanda doğal ağrı kesiciler arasında Wintergreen Essential Oil , aynı aspirin bileşenini % 85-99 oranında metil salisilat içerir.

7. Beyaz Söğüt Kabuğu ( Salix alba) – Beyaz söğütlü etken madde, salisilik aside dönüşen salisindir. Bu ağacın kaplaması vücudun prostaglandin seviyelerini düşürür , hormon benzeri bileşikler ağrıya, ağrıya ve iltihaplanmaya neden olabilir. Dahası, beyaz söğüt kabuğu mide rahatsız etmez veya çok sayıda reçetesiz aspirin gibi iç kanamalara neden olmaz. Menstrüel kramplar, kas ağrıları, artrit veya diz veya kalça ameliyatından sonra kan akışını hızlandırdığı ve şişmeyi azalttığı için bu bitkiye dönün .

İlgili: Artrit ve İnflamatuar Ağrı için 6 Gıdalar ve Otlar

8. Kapsaisin ( Capsicum ) – Sıcak şili biberin içinde bulunan bu doğal ilaç , acı için harikadır . Aktif ağrıyı azaltan bileşen olan kapsaisin, ağrı tepkisine neden olan C-lifleri olarak adlandırılan sinir reseptörlerini geçici olarak duyarsızlaştırır. Capsaicin ayrıca 3 ila 5 hafta boyunca ağrıyı azaltırken C-lifleri duyumu yeniden kazanır. Bir tek 60 dakikalık bir uygulama , nöropatik ağrısı olan hastalarda 12 haftaya kadar etkili ağrı üretti. New England Baş Ağrısı Merkezi’ndeki hastalar, burun tıkanıklığına kapsaisin kremi uygulayarak migren ve küme baş ağrısının şiddetini azalttı.

9. Gama-Linolenik Asit (GLA) – GLA birçok tohum yağında bulunabilir. Maryland Üniversitesi’ne göre, bu esansiyel yağ asitlerini tüketen insanlar diyabetik rahatsızlıklarla ilişkili sinir ağrısını azaltabilirler .

10. Kirazlar – Antosiyaninler denilen bileşiklerin varlığına bağlı olarak – zengin yakut rengini kiraz veren aynı bitki besinleri – acıyı bastırmak için kirazlara güvenebilirsiniz. Muraleedharan Nair, PhD şöyle diyor: “İnflamasyonu bloke ediyorlar ve aspirin, naproksen ve diğer nonsteroidal antienflamatuarlar gibi ağrı enzimlerini inhibe ediyorlar.” Kirazların herhangi bir gıdada en yüksek anti-enflamatuar içeriğe sahip olduğu söyleniyor , artrit gibi sorunları giderici.

11. Aquamin – Kırmızı deniz yosundan elde edilen aquamin, güçlü bir ağrı azaltıcıdır. Nutrition Journal dergisinde yayınlanan 70 gönüllüden oluşan bir çalışmada , Aquamin kullanıcıları bir ay içinde artriti% 20 azalttılar ve plasebo alan hastalardan daha az sertliğe sahipti. Enflamasyonu azaltmaya ve kemik oluşturmaya yardımcı olmaya yardımcı olan aquamin, hem kalsiyum hem de magnezyum açısından da zengindir.

12. Arnika – Yoğun sporlardan , akut yaralanmadan sonra ve hatta ameliyat sonrası kullanılabilecek mükemmel bir bitkisel masaj yağı olan arnika, sporcular ve yogiler arasında iyi bilinen doğal bir ağrı kesici. Bir Avrupa çiçeğinden türetilmiştir ve iyileştirici etkisinin gerçek doğası hala bilinmemekle birlikte anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

13. Nane ( Mentha piperita ) – Nane genellikle diş ağrıları, şişkinlik ve gaz rahatsızlıkları, eklem rahatsızlıkları, cilt tahrişleri, baş ağrısı ve kas ağrısı için doğal bir ilaç olarak kullanılır. Termal Alabalık Yağı Yorumları

14. Boswellia – Bu bitki, buhur ağacından elde edilir. Reçine, iltihaba ve dolayısıyla acıya neden olan kimyasal reaksiyonları engellemek için kullanılır. Ayurveda bilim adamları, artritik durumların yanı sıra iltihaplı bağırsak hastalıklarını tedavi etmek için yüzyıllardır Boswellia’yı kullandılar.

15. Bromelain – Bu doğal ağrı azaltıcı, ananas gövdelerinde bulunan enzimlerden gelir. Araştırmalar, inflamasyonu indükleyen hormonlar olan prostaglandin düzeylerini azalttığını göstermektedir. Bromelain , travma ile ilintili iltihaplanmaya maruz kalanlara ek olarak, artrit ve kas-iskelet gerginliği ( TMJ sendromu gibi ) ile işaretlenen durumları olan insanlara faydalı olabilir . Enzim ayrıca kaslarda ve bağ dokularında iyileşmeyi destekler.

16. Kızılcık Suyu – Bir ülser iltihabı mı yaşıyorsunuz? Ülserler genellikle mide ve ince bağırsakların astarına saldıran H. pylori adlı bir patojenden kaynaklanır, ancak kızılcık suyu acıyı azaltarak onu öldürebilir. Antibiyotiklere dönmek yerine, ülserinize ve üriner sistem enfeksiyonlarına neden olan bakterileri kızılçamlarla yok edin.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (2)

 • Hasan
 • Şimdi anlamadigim nokta kullanılmasından 1 saat önce ve 1 saat sonra alınması tavsiye edilmez diyor da bunu ilişkiye girmeden kaç dakika önce almalıyız
 • Cevapla
 • Hasan
 • Şimdi anlamadigim nokta kullanılmasından 1 saat önce ve 1 saat sonra alınması tavsiye edilmez diyor da bunu ilişkiye girmeden kaç dakika önce almalıyız
 • Cevapla
 • Hasan
 • Şimdi anlamadigim nokta kullanılmasından 1 saat önce ve 1 saat sonra alınması tavsiye edilmez diyor da bunu ilişkiye girmeden kaç dakika önce almalıyız
 • Cevapla